Йога

Хатха Йога – це практика, яка гармонізує емоційну сферу та фізичний стан людини. Здоровий хребет, хороша концентрація уваги, загальна гнучкість тіла, здорова мобільність суглобів, збалансований емоційний стан та стресостійкість – це далеко не повний перелік бонусів, які отримує людина практикуючи йогу. Хатха Йога – це «силова йога», яка потребує, при виконанні певних асан, застосування сили, як фізичної так і розумової. Водночас хатха-йога сприяє розвитку гнучкості тіла.

Тренування, побудовані за власною методикою тренера, враховують індивідуальні можливості та особливості кожного клієнта. Індивідуальний підхід до кожного – це основа даної практики!

Тренування включають в себе:
• Певні послідовності асан (положення тіла в просторі), як динамічні, так і статичні, побудовані на основі сучасної анатомії, фізіології та біомеханіки
• Дихальні вправи (пранаями)
• Якісна глибока релаксація (вміння розслаблятись)
• Основи здорового харчування

Пілатес

Пілатес – це унікальна система вправ, скерована на витягування хребта, із пропрацюванням глибинних внутрішніх м’язів. Це чудова можливість побудувати гармонійне у всіх відношеннях тіло. Корекція постави, зняття надмірної м’язевої напруги, водночас, покращення гнучкості, сили та витривалості – це далеко не повний перелік бонусів, які отримує людина, яка практикує пілатес. Вправи за цією системою використовують також для відновлювальної терапії після травм хребта, настільки м’яким і коректним є підхід. «Тіло створюється розумом» – улюблена цитата американця Джозефа Пілатеса, засновника даного методу.
Сутність підходу Джозефа Пілатеса, викладена у його принципах, продовжує залишатись основою кожної вправи.
Ось ці принципи:
• КОНЦЕНТРАЦІЯ та КОНТРОЛЬ
• ДИХАННЯ
• ЦЕНТРУВАННЯ
• ВИРІВНЮВАННЯ
• ТОЧНІСТЬ
• ПЛАВНІСТЬ
• РЕГУЛЯРНІСТЬ
• РЕЛАКСАЦІЯ

Стретчінг

Стретчінг – це комплекс вправ, спрямований на розвиток гнучкості, покращення еластичності м’язів і мобільності суглобів. Заняття підходять абсолютно кожному незалежно від рівня підготовки.
Для чого обирати саме стретчінг?:
– заняття стимулюють кровообіг та циркуляцію лімфи

– сприяють збереженню еластичності м’язів, їх відновленню , зокрема, допомагають якісно відновитись після силових навантажень

– заняття знімають больові відчуття, викликані стрессом чи напругю нервової системи

– сповільнюється процесс старіння в організмі та знижується рівень психічної напруги

– тіло стає більш гнучким, покращується постава, координація

– стретчінг є профілактикою гіпокінезії та остеопарозу (передчасне «старіння» суглобів та декальцинізація кісток)

– не менш важливий аспект – розслаблення; у перенапружених м’язах погіршується доступ кисню, в них спостерігається підвищений вміст продуктів обміну речовин; розслаблені, еластичні м’язи менш схильні до травматизації, в них рідше виникають болі

– стретчінг також рекомендують жінкам, як складову частину тренувань, для зниження больових відчуттів при менструації

Каланетика

Каланетика – популярний та продуманий вид тренінгу, який зробить ваше тіло гнучким та сильним, а головне – здоровим! Це комплекс вправ на основі статичного навантаження, розроблений американкою Каллан Пінкней. Усі вправи виконуються з невеликою амплітудою, у певному статичному положенні потрібно напружити ту чи іншу групу м’язів і затриматись у такому стані від 60 до 100 секунд. Пропрацьовані групи м’язів обов’язково розвантажують та розтягують після силового навантаження.
• ефективно працюють м’язи пресу, спини, стегон, сідниць;
• програма складається в залежності від рівня підготовки клієнта, отже підходить як людям фізично підготовленим, так і початківцям
• усі вправи виконуються у статиці (стоячи, сидячи, лежачи);
• каланетика є лікувальною гімнастикою для хребта та опорно-рухового апарату;
• у комплекс входить стретчінг та релаксація (разтягування та розслаблення);
• індивідуальна робота тренера з кожним клієнтом.
• каланетика створює корсет з Ваших мязів усього за пару місяців; техника вправ цієї системи побудована на статичних навантаженнях, які провокують активність глибоких м’язевих груп, а отже, швидко починають худнути глибокі ділянки жирової тканини

Бодіфлекс

Бодіфлекс – дихальна система, розроблена американкою Грір Чайлдерс з метою схуднення, покращення контурів тіла, покращення гнучкості, загального самопочуття, також дана система допомагає стабілізувати роботу внутрішніх органів. Щоб освоїти “Бодіфлекс”, необхідно навчитись “дихати животом”, тобто освоїти глибоке діафрагмальне дихання. Від народження ми усі дихаємо животом, проте, з віком в нас зростає нервова напруга і наші внутрішні органи, у тому числі м’язи діафрагми, також перебувають у постійній напрузі . Тому дихання «зупиняється» посеред груднини і ми використовуємо легені усього на 20%, оскільки дихаємо лише їх верхньою частиною. Проте, люди століттями використовували глибоке діафрагмальне дихання для покращення свого здоров’я та самопочуття, оскільки правильно дихаючи, ми очищуємо клітини свого організму природнім шляхом, збільшуючи об’єм легенів, оздоровлюємо серцево-судинну систему, укріплюємо імунітет.
Програма Бодіфлекс працює за принципом спалювання жирових відкладень та утворення м’язевої маси спеціальним диханням у поєднанні з ізометричними, ізотонічними та витягуючими позами, які “вливають” кисень в клітини нашого організму. Додатковий кисень, який потрапляє у організм, допомагає окислити та спалити зайвий жир.
Вправи аеробного дихання можна виконувати людям різного віку та статі.

Дана практика є показом при артриті (покращує доступ кисню до суглобів), спортивних травмах і т.д. Крім того, “Бодіфлекс” укріплює м’язи живота та масує органи черевної порожнини, що допомагає справлятись з проблемами у роботі кишківника та закрепами.

У комплексі немає вправ зі стрибками, при яких хребет зазнає надмірного навантаження. Заняття побудоване на м’ягких, плавних, поступових рухах.

МФР (Міофасціальний реліз)

МФР (Міофасціальний реліз) – це м’які техніки самомасажу, скеровані на зняття м’язевої напруги, відновлення скелетно-м’язевого балансу, що має безпосередній вплив на те як ми виглядаємо та почуваємо себе.
Самий термін прийшов у сферу фітнесу із медицини. Міофасція – об’єднює в собі м’яз та фасцію.
Міофасціальні ланцюги – це шляхи, якими напруга переходить від однієї ділянки тіла до іншої. Для досягнення балансу та корекції перекосів (наприклад, одне плече вище за інше, перекіс тазу, сутулість) необхідно привести усі елементи скелетно-м’язевї системи у стан рівноваги. Жоден м’яз у нашому тілі не працює незалежно від інших. М’язеві ланцюги виконують стабілізуючу функцію для тіла під час руху чи то у статиці. А, отже, саме скелетно-м’язевий баланс лежить в основі гарної постави, пружних сідниць та красивих ліній тіла. Найбільш поширеними причинами виникнення функціональних порушень і тригерних точок є брак здорової рухової активності («сидяча» робота), різноманітні травми, стресові ситуації, фізичне перенавантаження.

Переваги МФР:
• позбавляє м’язи та фасції (сполучна тканина) від зайвої напруги
• покращує мобільність суглобів та амплітуду руху, а отже, відновлюються здорові рухові навички – правильні стереотипи руху
• позбавляє від болю
• відновлює м’язовий баланс і покращує поставу
• покращує кровообіг і лімфотік
• покращує обмінні процеси
• допоміжний засіб боротьби із зайвою вагою та целюлітом